Produkte > SIEMENS > LCE01C504277A
LCE01C504277A
LCE01C504277A Siemens
89478712fe02e72bb338c157df80f99981292b32.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,5NC,4NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 9PST-4NO/5NC (4 Form A, 5 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC