Produkte > SIEMENS > LCE01C600208A
LCE01C600208A
LCE01C600208A Siemens
627bfc560f6bfccfd72e4761eb7b05bc76565e09.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,6NC,0NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 200 ~ 208VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 6PST-NC (6 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LCE01C600208A Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,6NC,0NO,, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 200 ~ 208VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 6PST-NC (6 Form B), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 600VAC - Max.