Produkte > SIEMENS > LCE01C601024A
LCE01C601024A
LCE01C601024A Siemens
0174a58f2eeba71dd878b94f9d971479533a7619.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,6NC,1NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 24VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 7PST-1NO/6NC (1 Form A, 6 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 20.4 VAC