Produkte > SIEMENS > LCE01C601347A
LCE01C601347A
LCE01C601347A Siemens
a53700797a236f57f592a1e57b15edd28216b674.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,6NC,1NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 347VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 7PST-1NO/6NC (1 Form A, 6 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 295 VAC