Produkte > SIEMENS > LCE01C602208A
LCE01C602208A
LCE01C602208A Siemens
40607759e38fd5a50aaaa391ed1235d7bd489ca1.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,6NC,2NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 200 ~ 208VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 8PST-2NO/6NC (2 Form A, 6 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max