Produkte > SIEMENS > LCE01C604277A
LCE01C604277A
LCE01C604277A Siemens
cee80725879aaaba30ff5ff2d8f85f378649b7dd.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,6NC,4NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 10PST-4NO/6NC (4 Form A, 6 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC