Produkte > SIEMENS > LCE01C605208A
LCE01C605208A
LCE01C605208A Siemens
4bded9f851496bac2bf9406b8241942d8f552c99.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,6NC,5NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 200 ~ 208VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 11PST-5NO/6NC (5 Form A, 6 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max