Produkte > SIEMENS > LCE01C606208A
LCE01C606208A
LCE01C606208A Siemens
daedbce0de9e3d9546d3e4b121f7b5b2b27c79cd.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,6NC,6NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 200 ~ 208VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 12PST-6NO/6NC (6 Form A, 6 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max