Produkte > SIEMENS > LCE01C606480A
LCE01C606480A
LCE01C606480A Siemens
3d1b731430e51aae533d746276ee1ae3ac5f4b8b.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,6NC,6NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 460 ~ 480VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 12PST-6NO/6NC (6 Form A, 6 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max