Produkte > SIEMENS > LCE01C701120A
LCE01C701120A
LCE01C701120A Siemens
ca62639b26b8b582c86cbee37d2e93f36a554812.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,7NC,1NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 8PST-1NO/7NC (1 Form A, 7 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max