Produkte > SIEMENS > LCE01C701240A
LCE01C701240A
LCE01C701240A Siemens
e7ee5499e63f55ae658c59c392f0aa0972140e06.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,7NC,1NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 230 ~ 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 8PST-1NO/7NC (1 Form A, 7 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max