Produkte > SIEMENS > LCE01C703120A
LCE01C703120A
LCE01C703120A Siemens
c84a156c7e636761a814d8e73a4a1db5a89551e8.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,7NC,3NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 10PST-3NO/7NC (3 Form A, 7 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max