Produkte > SIEMENS > LCE01C704240A
LCE01C704240A
LCE01C704240A Siemens
c912c53debd6b6e15294cbf22653e188c52b30f8.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,7NC,4NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 230 ~ 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 11PST-4NO/7NC (4 Form A, 7 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max