Produkte > SIEMENS > LCE01C801240A
LCE01C801240A
LCE01C801240A Siemens
b0315cf428a4dfcf800d2f999fca791ab8826c05.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,8NC,1NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 230 ~ 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 9PST-1NO/8NC (1 Form A, 8 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max