Produkte > SIEMENS > LCE01C801277A
LCE01C801277A
LCE01C801277A Siemens
59b74d75318909e026a120f2070275b0c5dadc7e.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,8NC,1NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 9PST-1NO/8NC (1 Form A, 8 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC