Produkte > SIEMENS > LCE01C804208A
LCE01C804208A
LCE01C804208A Siemens
d25d85cd24affaf0e98623c832a4796ce3bb213f.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,8NC,4NO,
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 200 ~ 208VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 12PST-4NO/8NC (4 Form A, 8 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max