Produkte > SIEMENS > LCE02C006208A
LCE02C006208A
LCE02C006208A Siemens
630449c6ae1f4aab393e0d9b4f8728ca43225fa9.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,0NC,6NO
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 200 ~ 208VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 6PST-NO (6 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LCE02C006208A Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,0NC,6NO, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 200 ~ 208VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 6PST-NO (6 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Part Status: Active.