Produkte > SIEMENS > LCE02C006240A
LCE02C006240A
LCE02C006240A Siemens
642864d42a128e6f161e208791b0206ffd6f58a0.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,0NC,6NO
Packaging: Box
Features: Auxiliary Contacts
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 230 ~ 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 6PST-NO (6 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LCE02C006240A Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,0NC,6NO, Packaging: Box, Features: Auxiliary Contacts, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 230 ~ 240VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 6PST-NO (6 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 600VAC - Max.