Produkte > SIEMENS > LCE02C009208A
LCE02C009208A
LCE02C009208A Siemens
DatasheetService?format=PDF&caller=EGH&mlfbs=US2:LCE02C009208A&language=en
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,0NC,9NO
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 200 ~ 208VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 9PST-NO (9 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LCE02C009208A Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,0NC,9NO, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 200 ~ 208VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 9PST-NO (9 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Part Status: Active.