Produkte > SIEMENS > LCE02C102480A
LCE02C102480A
LCE02C102480A Siemens
DatasheetService?format=PDF&caller=EGH&mlfbs=US2:LCE02C102480A&language=en
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,1NC,2NO
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 460 ~ 480VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-2NO/1NC (2 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max