Produkte > SIEMENS > LCE02C302120A
LCE02C302120A
LCE02C302120A Siemens
DatasheetService?format=PDF&caller=EGH&mlfbs=US2:LCE02C302120A&language=en
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,3NC,2NO
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 5PST-2NO/3NC (2 Form A, 3 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max