Produkte > SIEMENS > LCE02C401240A
LCE02C401240A
LCE02C401240A Siemens
DatasheetService?format=PDF&caller=EGH&mlfbs=US2:LCE02C401240A&language=en
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,4NC,1NO
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 230 ~ 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 5PST-1NO/4NC (1 Form A, 4 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max