Produkte > SIEMENS > LCE02C604120A
LCE02C604120A
LCE02C604120A Siemens
fa823c069aa0ebad0197ab553f83cbd1ce2c45e9.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,6NC,4NO
Packaging: Box
Features: Auxiliary Contacts
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 10PST-4NO/6NC (4 Form A, 6 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max