Produkte > SIEMENS > LCE02C605240A
LCE02C605240A
LCE02C605240A Siemens
DatasheetService?format=PDF&caller=EGH&mlfbs=US2:LCE02C605240A&language=en
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,6NC,5NO
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 230 ~ 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 11PST-5NO/6NC (5 Form A, 6 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max