Produkte > SIEMENS > LCE04C207347A
LCE04C207347A
LCE04C207347A Siemens
DatasheetService?format=PDF&caller=EGH&mlfbs=US2:LCE04C207347A&language=en
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,2NC,7NO
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 347VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 9PST-7NO/2NC (7 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 294.95 VAC