Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > LD025A101JAB2A
LD025A101JAB2A
LD025A101JAB2A KYOCERA AVX Components
ld-series.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 100pF 50V C0G 5% Pad SMD 0402 125°C T/R
auf Bestellung 10917 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 811
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LD025A101JAB2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0402, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.022" (0.56mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LD025A101JAB2A LD025A101JAB2A Hersteller : KYOCERA AVX Components ld-series.pdf Cap Ceramic 100pF 50V C0G 5% Pad SMD 0402 125°C T/R
auf Bestellung 10917 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 811
LD025A101JAB2A LD025A101JAB2A Hersteller : KYOCERA AVX LD-Series.pdf Description: CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0402
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.022" (0.56mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 pF
Mindestbestellmenge: 10000
LD025A101JAB2A LD025A101JAB2A Hersteller : KYOCERA AVX LD_Series-2952724.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 100pF C0G 0402 5 % A 581-LD025A101JAB4A
Mindestbestellmenge: 4
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 100 pF
Mindestbestellmenge: 18