Produkte > KYOCERA AVX > LD05YC474KAB2A
LD05YC474KAB2A
LD05YC474KAB2A KYOCERA AVX
LD-Series.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 0.47UF 16V X7R 0805
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 16V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.055" (1.40mm)
Capacitance: 0.47 µF
auf Bestellung 1589 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LD05YC474KAB2A KYOCERA AVX
Description: CAP CER 0.47UF 16V X7R 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 16V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.055" (1.40mm), Capacitance: 0.47 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LD05YC474KAB2A LD05YC474KAB2A Hersteller : KYOCERA AVX LD-Series.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V 0.47uF X7R 0805 10%
auf Bestellung 107 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
LD05YC474KAB2A LD05YC474KAB2A Hersteller : KYOCERA AVX Components ld-series.pdf Cap Ceramic 0.47uF 16V X7R 10% Pad SMD 0805 125°C T/R
auf Bestellung 20 Stücke:
LD05YC474KAB2A LD05YC474KAB2A Hersteller : AVX LD_Series-777051.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V 0.47uF X7R 0805 10%
auf Bestellung 1217 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
LD05YC474KAB2A LD05YC474KAB2A Hersteller : KYOCERA AVX LD-Series.pdf Description: CAP CER 0.47UF 16V X7R 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 16V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Capacitance: 0.47 µF