Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > LD05ZC105KAB2A
LD05ZC105KAB2A
LD05ZC105KAB2A KYOCERA AVX Components
ld-series.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 1uF 10V X7R 10% Pad SMD 0805 125°C T/R
auf Bestellung 2895 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1957
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LD05ZC105KAB2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 1UF 10V X7R 0805, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 10V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.037" (0.94mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LD05ZC105KAB2A LD05ZC105KAB2A Hersteller : KYOCERA AVX Components ld-series.pdf Cap Ceramic 1uF 10V X7R 10% Pad SMD 0805 125°C T/R
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Mindestbestellmenge: 421
LD05ZC105KAB2A LD05ZC105KAB2A Hersteller : KYOCERA AVX LD-Series.pdf Description: CAP CER 1UF 10V X7R 0805
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 10V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
LD05ZC105KAB2A LD05ZC105KAB2A Hersteller : KYOCERA AVX LD-Series.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10V 1uF X7R 0805 10% Tol
Mindestbestellmenge: 2
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 10V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
Mindestbestellmenge: 12
LD05ZC105KAB2A LD05ZC105KAB2A Hersteller : AVX LD-Series-777051.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10V 1uF X7R 0805 10% Tol
auf Bestellung 712 Stücke: