Produkte > AVX > LD05ZC105KAB2A500
LD05ZC105KAB2A500
LD05ZC105KAB2A500 AVX
LD-Series-777051.pdf
Hersteller: AVX
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10V 1uF X7R 0805 10% Tol
auf Bestellung 320 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LD05ZC105KAB2A500 AVX
Description: CAP CER 1UF 10V X7R 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 10V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.037" (0.94mm), Capacitance: 1 µF.
Weitere Produktangebote LD05ZC105KAB2A500
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LD05ZC105KAB2A500 LD05ZC105KAB2A500 Hersteller : KYOCERA AVX Components 170ld-series.pdf Cap Ceramic 1uF 10V X7R 10% Pad SMD 0805 125°C T/R
auf Bestellung 2372 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produkt ist nicht verfügbar
LD05ZC105KAB2A\500 LD05ZC105KAB2A\500 Hersteller : KYOCERA AVX LD-Series.pdf Description: CAP CER 1UF 10V X7R 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 10V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Capacitance: 1 µF