Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > LD12AC273KAB1A
LD12AC273KAB1A
LD12AC273KAB1A KYOCERA AVX Components
15hvtinterm.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.027uF 1000V X7R 10% Pad SMD 1812 125°C T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details LD12AC273KAB1A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 0.027UF 1KV X7R 1812, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: High Voltage, Voltage - Rated: 1000V (1kV), Package / Case: 1812 (4532 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.100" (2.54mm), Capacitance: 0.027 µF.
Weitere Produktangebote LD12AC273KAB1A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LD12AC273KAB1A LD12AC273KAB1A Hersteller : KYOCERA AVX hvld.pdf Description: CAP CER 0.027UF 1KV X7R 1812
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: High Voltage
Voltage - Rated: 1000V (1kV)
Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.100" (2.54mm)
Capacitance: 0.027 µF