LDI8233-3.6EN
LDI8233-3.6EN Diotec Semiconductor AG
ldi8233en.pdf
Hersteller: Diotec Semiconductor AG
Description: VR, SOT-23-5, 40V, 3.267V, 3.333
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 6 µA
Voltage - Input (Max): 40V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.6V
Control Features: Enable
PSRR: 61dB ~ 45dB (1kHz ~ 10kHz)
Voltage Dropout (Max): 1.2V @ 100mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LDI8233-3.6EN Diotec Semiconductor AG
Description: VR, SOT-23-5, 40V, 3.267V, 3.333, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 6 µA, Voltage - Input (Max): 40V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.6V, Control Features: Enable, PSRR: 61dB ~ 45dB (1kHz ~ 10kHz), Voltage Dropout (Max): 1.2V @ 100mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.