Produkte > SIEMENS > LEBT1B003120B
LEBT1B003120B
LEBT1B003120B Siemens
2349a26be33dc6e784e75a2bdc1936da00a6541d.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,20A,3NO,120V
Packaging: Box
Features: Auxiliary Contacts
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 120VAC
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 102 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LEBT1B003120B Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,20A,3NO,120V, Packaging: Box, Features: Auxiliary Contacts, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 120VAC, Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 102 VAC.