Produkte > SIEMENS > LEDB1C003480B
LEDB1C003480B
LEDB1C003480B Siemens
f09f50b280cb5e1a85433f5b7baace214beed3d1.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,3NO,480V
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 480VAC
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 408 VAC
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details LEDB1C003480B Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,3NO,480V, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 480VAC, Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 408 VAC, Part Status: Active.