Produkte > SIEMENS > LEFA1B003277B
LEFA1B003277B
LEFA1B003277B Siemens
DatasheetService?format=PDF&caller=EGH&mlfbs=US2:LEFA1B003277B&language=en
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,20A,3NO,277V
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 240VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.45 VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details LEFA1B003277B Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,20A,3NO,277V, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 277VAC, Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 240VAC - Max, Must Operate Voltage: 235.45 VAC.