Produkte > SIEMENS > LEFA4C003600B
LEFA4C003600B
LEFA4C003600B Siemens
DatasheetService?format=PDF&caller=EGH&mlfbs=US2:LEFA4C003600B&language=en
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,3NO,600
Packaging: Bulk
Features: Auxiliary Contacts
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 600VAC
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 240VAC - Max
Must Operate Voltage: 510 VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details LEFA4C003600B Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,3NO,600, Packaging: Bulk, Features: Auxiliary Contacts, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 600VAC, Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 240VAC - Max, Must Operate Voltage: 510 VAC.