Produkte > SIEMENS > LEN00B004120B
LEN00B004120B
LEN00B004120B Siemens
US2_LEN00B004120B_datasheet_en.pdf
Hersteller: Siemens
Contactors - Electromechanical CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,20A,4NO,120V
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LEN00B004120B Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,20A,4NO,12, Packaging: Box, Features: Auxiliary Contacts, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 120VAC, Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 4PST-NO (4 Form A), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 102 VAC.
Weitere Produktangebote LEN00B004120B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Box
Features: Auxiliary Contacts
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 120VAC
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 102 VAC