Produkte > SIEMENS > LEN00C012600B
LEN00C012600B
LEN00C012600B Siemens
cde2879751ee1d7eb1d35142628bf203c14eef3a.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,12NO,6
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 600VAC
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 12PST-NO (12 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 510 VAC