Produkte > SIEMENS > LEN01B004120B
LEN01B004120B
LEN01B004120B Siemens
9ce6acec32660558e7ae6da3d780656b8da34d62.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,20A,4NO,120V
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 120VAC
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 102 VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details LEN01B004120B Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,20A,4NO,120V, Packaging: Box, Features: Auxiliary Contacts, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 120VAC, Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 4PST-NO (4 Form A), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 102 VAC.