Produkte > SIEMENS > LEN01C004600B
LEN01C004600B
LEN01C004600B Siemens
91892391d7f1524ef252e57f51c0616529de9123.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,4NO,600V
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 600VAC
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 510 VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details LEN01C004600B Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,4NO,600V, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 600VAC, Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 4PST-NO (4 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 510 VAC.