Produkte > SIEMENS > LEN01C009600B
LEN01C009600B
LEN01C009600B Siemens
DatasheetService?format=PDF&caller=EGH&mlfbs=US2:LEN01C009600B&language=en
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,9NO,600V
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 600VAC
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 9PST-NO (9 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 510 VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details LEN01C009600B Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,9NO,600V, Packaging: Box, Features: Auxiliary Contacts, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 600VAC, Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 9PST-NO (9 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 510 VAC.