Produkte > SIEMENS > LEN01C012600B
LEN01C012600B
LEN01C012600B Siemens
DatasheetService?format=PDF&caller=EGH&mlfbs=US2:LEN01C012600B&language=en
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,12NO,600
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 600VAC
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 12PST-NO (12 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 510 VAC