Produkte > SIEMENS > LEN02B003120B
LEN02B003120B
LEN02B003120B Siemens
309d9b845a4bffc26ed028fe777392a4768b88f4.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N12,20A,3NO,120
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 120VAC
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 102 VAC
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LEN02B003120B Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N12,20A,3NO,120, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 120VAC, Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 102 VAC, Part Status: Active.