Produkte > SIEMENS > LEN02B004120B
LEN02B004120B
LEN02B004120B Siemens
485cb4ff35bb309e67f16af60e7e92f215b7b0c6.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N12,20A,4NO,120
Packaging: Box
Features: Auxiliary Contacts
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 120VAC
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 102 VAC
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details LEN02B004120B Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N12,20A,4NO,120, Packaging: Box, Features: Auxiliary Contacts, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 120VAC, Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 4PST-NO (4 Form A), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 102 VAC, Part Status: Active.