Produkte > SIEMENS > LEN04B004120B
LEN04B004120B
LEN04B004120B Siemens
01ab2bdfb942f3d6d1dffa57e95c3a358ed66fe1.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N4X,20A,4NO,120
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 120VAC
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 102 VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details LEN04B004120B Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N4X,20A,4NO,120, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 120VAC, Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 4PST-NO (4 Form A), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 102 VAC.