Produkte > SIEMENS > LEN04C006208B
LEN04C006208B
LEN04C006208B Siemens
DatasheetService?format=PDF&caller=EGH&mlfbs=US2:LEN04C006208B&language=en
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,6NO,208
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 208VAC
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 6PST-NO (6 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 176.8 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LEN04C006208B Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,6NO,208, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 208VAC, Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 6PST-NO (6 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 176.8 VAC.