LH1262CB
LH1262CB Vishay Semiconductors
lh1262.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Optically Isolated Gate Drivers Dual Photovoltaic MOSFET Driver
auf Bestellung 3484 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details LH1262CB Vishay Semiconductors
Description: OPTOISO 5.3KV 2CH PHVOLT 8-DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm), Output Type: Photovoltaic, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 1.26V, Input Type: DC, Current - Output / Channel: 1µA, Voltage - Isolation: 5300Vrms, Supplier Device Package: 8-DIP, Voltage - Output (Max): 15V, Turn On / Turn Off Time (Typ): 35µs, 90µs, Number of Channels: 2, Current - DC Forward (If) (Max): 50 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tube
Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Output Type: Photovoltaic
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 1.26V
Voltage - Isolation: 5300Vrms
Supplier Device Package: 8-DIP
Voltage - Output (Max): 15V
Turn On / Turn Off Time (Typ): 35µs, 90µs
Number of Channels: 2
Current - DC Forward (If) (Max): 50 mA