Produkte > NICHICON > LKG1V472MESYAK
LKG1V472MESYAK
LKG1V472MESYAK Nichicon
e_lkg.pdf
Hersteller: Nichicon
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 4700uF 35 Volts 20% Tol.
auf Bestellung 196 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LKG1V472MESYAK Nichicon
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.787" Dia (20.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Audio, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.2 A @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote LKG1V472MESYAK
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LKG1V472MESYAK
Produktcode: 219434
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
e-lkg.pdf Verschiedene Bauteile > Verschiedene Bauteile 1
Produkt ist nicht verfügbar
LKG1V472MESYAK LKG1V472MESYAK Hersteller : Nichicon e-lkg.pdf Description: CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.787" Dia (20.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Audio
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.2 A @ 120 Hz