Produkte > PANASONIC > LKP1AF-12V
LKP1AF-12V
LKP1AF-12V Panasonic
183108_fileversion.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 12VDC 5DC/10AAC SPST-NO(24x11x25)mm THT
auf Bestellung 2300 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 100
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LKP1AF-12V Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 44.2 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Obsolete, Approval Agency: CSA, RUV, UR VDE, Load - Max Switching: 2770VA, 300W.
Weitere Produktangebote LKP1AF-12V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LKP1AF-12V Hersteller : NAIS mech_eng_lkp.pdf
auf Bestellung 32000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
LKP1AF-12V LKP1AF-12V Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_lkp.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 44.2 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Obsolete
Approval Agency: CSA, RUV, UR VDE
Load - Max Switching: 2770VA, 300W