Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM1085ISX-3.3
LM1085ISX-3.3
LM1085ISX-3.3 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm1085
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 3.3V 3A TO263
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-4, D2PAK (3 Leads + Tab), TO-263AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 3A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 10 mA
Voltage - Input (Max): 27V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-263 (DDPAK-3)
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Part Status: Not For New Designs
PSRR: 72dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.5V @ 3A
Protection Features: Over Current, Over Temperature
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM1085ISX-3.3 Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 3.3V 3A TO263, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-4, D2PAK (3 Leads + Tab), TO-263AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 3A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 10 mA, Voltage - Input (Max): 27V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-263 (DDPAK-3), Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Part Status: Not For New Designs, PSRR: 72dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.5V @ 3A, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM1085ISX-3.3 LM1085ISX-3.3 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm1085 LDO Regulator Pos 3.3V 3A 4-Pin(3+Tab) DDPAK T/R
auf Bestellung 465 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 180
auf Bestellung 2700 Stücke:
Mindestbestellmenge: 180
LM1085ISX-3.3 LM1085ISX-3.3 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm1085 Description: IC REG LINEAR 3.3V 3A TO263
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 3A
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 27V
Number of Regulators: 1
PSRR: 72dB (120Hz)
Mindestbestellmenge: 4
LM1085ISX-3.3 Hersteller : National Semiconductor suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm1085 LDO Regulator Pos 3.3V 3A 4-Pin(3+Tab) DDPAK T/R
auf Bestellung 500 Stücke:
LM1085ISX-3.3 Hersteller : NSC suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm1085 Positive Voltage Regulator, LDO, 3.3V, 3A, 1%, 1.3V dropout, -40?125°C   LM1085IS-3.3 ST1085is3.3
Anzahl je Verpackung: 5 Stücke
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 7-14 Tag (e)
Mindestbestellmenge: 10
LM1085ISX-3.3 Hersteller : NS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm1085 09+
auf Bestellung 323 Stücke:
LM1085ISX-3.3 LM1085ISX-3.3 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm1085 LDO Voltage Regulators 3-A, 29-V, linear voltage regulator 3-DDPAK/TO-263