Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM1117LD-2.5
LM1117LD-2.5
LM1117LD-2.5 Texas Instruments
LM1117.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 2.5V 800MA 8WSON
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-WDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 800mA
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 5 mA
Voltage - Input (Max): 15V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-WSON (4x4)
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
PSRR: 75dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.2V @ 800mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 10 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM1117LD-2.5 Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 2.5V 800MA 8WSON, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-WDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 800mA, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 5 mA, Voltage - Input (Max): 15V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-WSON (4x4), Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, PSRR: 75dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.2V @ 800mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 10 mA.
Weitere Produktangebote LM1117LD-2.5
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM1117LD-2.5 LM1117LD-2.5 Hersteller : Texas Instruments LM1117.pdf Description: IC REG LINEAR 2.5V 800MA 8WSON
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 800mA
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 5 mA
Voltage - Input (Max): 15V
Number of Regulators: 1
PSRR: 75dB (120Hz)
Current - Supply (Max): 10 mA